Wyjazd zuchów do Poznania

28 czerwca, w  ramach programu „3 x Wielkopolska” liczna grupa zuchów z Powiatu Kaliskiego wyruszyła na podbój stolicy Wielkopolski. Znów przeżyliśmy wspólnie niezapomniane chwile, które szybko upłynęły na zabawie i nauce. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w ”Laboratorium Wyobraźni” – w Poznańskim  Parku Naukowo – Technologicznym. Zwiedzaliśmy wystawy, a raczej interaktywnie uczyliśmy się poprzez zabawę wśród eksponatów prezentujących zjawiska z różnych dziedzin nauki – chemii, fizyki i biologii. W eksperymentatorium mali entuzjaści nauki mogli samodzielnie przeprowadzić rozmaite doświadczenia, samodzielnie zrobić pachnące mydełka. Pogoda pokrzyżowała nam nieco plany – 42 stopnie Celsjusza w cieniu nie zachęcały do kolejnego punktu wycieczki, a mianowicie zwiedzania ZOO. Wybraliśmy kino – z klimatyzacja i dużą dawką humoru. Następnie powrót do Godziesz – rozmowy, śpiewy przy akompaniamencie gitary druha Jacka – w gronie przyjaciół czas minął  szybko. I znów żal było się żegnać…

 

error: Zawartość chroniona! Content is protected !