XX Wiosenny Rajd w Tłokini Wielkiej

W sobotę 26 maja, szkolna 14 DH „Białych Orłów” z Godziesz, wzięła udział w XX Wiosennym Rajdzie w Tłokini Wielkiej, zorganizowanym przez drużynę harcerską z Tłokini Wielkiej, Starostwo Powiatu Kaliskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Opatówek.
     Celem Rajdu była popularyzacja turystyki pieszej, aktywne spędzanie czasu wolnego, budzenie wrażliwości i szacunku do przyrody, promowanie edukacji zdrowotnej i ekologicznej oraz integracja drużyn zuchowych i harcerskich z różnych szkół powiatu kaliskiego.
Dla nas rajd ten był szczególnie wyjątkowy, ponieważ była to pierwsza przygoda naszej nowo powstałej drużyny. Pokonanie trasy o długości 3 kilometrów, biegnącej przez pola i lasy, przy wspaniałej pogodzie było prawdziwą przyjemnością. Na trasie musieliśmy wykonać kilka zadań sprawnościowych i odpowiedzieć na pytania związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
Na mecie Rajdu, pod „grzybkiem” Hajstra, czekały na nas kolejne zadania, nie takie łatwe dla nowicjuszy – meldunek, prezentacja drużyny i odśpiewanie swojego hymnu oraz zadania plastyczne i sprawnościowe. Byliśmy pełni zapału i energii, szczególnie po poczęstunku jaki sprawili nam organizatorzy – były kiełbaski, grochówka, napoje i ciasto. Wszystko przepyszne, doprawione świeżym powietrzem, atmosferą przyjaźni i czasami …igliwiem i trawą.
Rajd zakończył się uroczystym apelem, podczas którego drużyny otrzymała dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nasza drużyna wróciła do domu z pucharem, zajmując 3 miejsce w rywalizacji 13 drużyn.
Najważniejsze jest jednak to, co zostanie z nami na zawsze – wspomnienie wspaniale przeżytych chwil.

error: Zawartość chroniona! Content is protected !