Wyjazd do Poznania po Betlejemskie Światło Pokoju

Światło Pokoju płonie w Betlejem, skąd każdego roku przemierza tysiące kilometrów, by znaleźć się w domach ludzi na całym świecie. Nie wydarzałoby się to bez uczestnictwa harcerzy. W tym roku, po raz trzydziesty trzeci, płomień rozpalony został w Grocie Narodzenia Pańskiego. Następnie, niesiony rękoma skautów, przybywa do Wiednia, a stamtąd na Słowację. Po słowackiej stronie Tatr – harcerze z ZHP odbierają je od skautów słowackich. Następnie harcerze drużyn z całej Polski spotykają się w kościele w Poznaniu, skąd odbierają Światło i przywożą do kościołów w swoich miejscowościach. Również i nasza 14 DH z Godziesz miała udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu. Czujemy wielką radość , że Światełko Pokoju mogło się znaleźć na wigilijnych stołach wielu domów.

Fotorelacja z mszy w poznańskiej Bazylice Kolegiackiej Matki Boskiej Nieustającej Pomocy:

Inne uchwycone chwile dnia…

Przekazanie Światełka do kościoła pod wezwaniem św. Bartłomieja w Godzieszach Wielkich

error: Zawartość chroniona! Content is protected !