Wspomnienia z obozu harcerskiego w Kiekrzu – sierpień 2020

Nowy dokumentW dniach 11-16 sierpnia wraz z 17 DH ze Stobna i DH z Trzemeszna gościliśmy w Ośrodku Szkoleniowo – Żeglarskim Chorągwi Wielkopolskiej ZHP w Kiekrzu.
Z uwagi na pandemie i obostrzenia, tegoroczny obóz wyglądał nieco inaczej. By zachować zasady higieny i bezpieczeństwa, nie mogliśmy spać w ukochanych, siedmioosobowych namiotach, a naszym miejscem noclegowym stały się dwuosobowe pokoje i domki. Obowiązkowe maseczki i odległości podczas zajęć, w żaden sposób nie wpłynęły negatywnie na atmosferę pobytu na obozie i plany dnia. Wśród atrakcji warto wspomnieć o wyjeździe do Poznania i wizycie w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie uczestnicząc w warsztatach,
poznaliśmy tajniki wyrobu świętomarcińskich rogali. Wzięliśmy również udział w queście „Królewski Poznań”. Harcerze poruszając się w przestrzeni Starego Miasta rozwiązywali zadania i zagadki, poznawali miejsca związane z królewską przeszłością Poznania i odkryli informację, że to właśnie tutaj narodziło się polskie godło narodowe. Pomimo upalnego dnia i zmęczenia, wszystkim harcerzom udało się ukończyć grę. Większość atrakcji organizowanych była na terenie obozu. Warto wspomnieć o spotkaniu z komendantem Chorągwi Wielkopolskiej hm. Tomaszem Kujaczynskim, który przeprowadził z harcerzami zajęcia z ceremoniału harcerskiego. Poradziliśmy sobie, choć w obecności człowieka który prowadził Drużynę Reprezentacyjną Chorągwi, nie obyło się bez tremy. Ciekawym punktem obozu były warsztaty „Free being me – jak dobrze być sobą” – realizowane w ramach propozycji programowej Światowej Organizacji Przewodniczek i Skautek. Co jeszcze? Zwykłe i niezwykłe harcerskie Zycie – codzienne apele, poranne zaprawy, obozowy chrzest, harcerski bieg, nauka pływania na desce SUP, plażowanie i kąpiele w jeziorze Kierskim i oczywiście wieczorne ogniska, bez których nie mógł się zakończyć żaden dzień. Jak podsumować ten czas? Czas spotkania wspaniałych ludzi, którzy w krótkim czasie potrafili nawiązać tak wspaniałe relacje i przyjaźnie, że ostatnie pożegnania wyciskały wszystkim łzy z oczu. Już snujemy plany, by znów się spotkać…

error: Zawartość chroniona! Content is protected !