Wieści z zuchowej gromady

 Każdego roku przybywają do naszej gromady zuchowej nowi członkowie. Co robią Zuchy? Bawią się i w zabawie uczą ważnych życiowych zasad. Zanim staną się prawdziwymi zuchami i na ich piersi zabłyśnie kolorowy znaczek zucha – swoją postawą muszą udowodnić, że postępują zgodnie z Prawem Zucha. Czeka ich wiele wyzwań, choć już po pierwszej zbiórce – nie wątpię, że im sprostają. Próbę odwagi mają już za sobą. Odważyli się wyjąć z bagiennej wody pełnej żab, węży i robaków, zaplątany w wodorosty kamień. Wykonali wszystkie zadania podczas podchodów, w mrokach zapadającej nocy. Brzmi strasznie… i tak właśnie było. Nie mogę zdradzać wszystkich tajemnic naszych spotkań, zresztą – nie mam orlego pióra i właściwie nic nie powinnam mówić. Co to znaczy? Zuchy wiedzą – zapytajcie ich.

                                                                                 Z zuchowym pozdrowieniem CZUJ! zachęcam do śledzenia naszych poczynań.

error: Zawartość chroniona! Content is protected !