Rajd Niepodległości w Kaliszu

Rajd Niepodległości organizowany w Kaliszu przez Komendę Hufca ZHP Powiatu Kaliskiego.

Była to kolejna okazja do rozbudzania w młodym pokoleniu patriotycznego ducha i integracji młodzieży z różnych drużyn, działających na terenie naszego powiatu. Druh Jacek jak zwykle zadbał o ciekawy harmonogram spotkania. Dzień rozpoczął się przydzieleniem zadań sprawdzających wiedzę związaną z historią Polski i biegiem po parku – który, jak harcerze wiedzą jest „biegiem” po wiedzę i niewiele ma wspólnego z bieganiem. Kolejnym punktem harmonogramu był film „Legiony”, który przeniósł nas w przeszłość i pokazał zbiorowy wysiłek pokolenia, które w czasach niewoli chwyciło za broń i wywalczyło niepodległość. Dla wszystkich był to dzień wyjątkowy, a dla druhny Agnieszki Dyonizy i Magdy Kobyłki – dodatkowo szczególny, z uwagi na składane zobowiązanie instruktorskie – na ogień palących się pochodni, trzymanych w rękach zebranych drużynowych… To chwile wzruszenia i szczęścia, które pozostają na zawsze w pamięci.

error: Zawartość chroniona! Content is protected !