Rajd Niepodległości na trasie Murowaniec – Koźminek zorganizowany przez Komendę Hufca ZHP Powiatu Kaliskiego i 34 DH „Zielone berety” z Koźminka

Kolejna wspaniała akcja w której chętnie i licznie wzięliśmy udział. Spędziliśmy wspólne chwile przepojone patriotyzmem – przemarsz do mogiły Powstańców Styczniowych w lesie w Murowańcu – odśpiewanie hymnu, zapalenie zniczy i uczczenie pamięci poległych minutą ciszy. Sposobem na chłód wiejący znad zalewu było ognisko i nieodłącznie towarzyszący mu śpiew. Zakończeniem harcerskiego spotkania był apel przed Szkołą Podstawowa w Koźminku upamiętniający 100-lecie
Związku Harcerstwa Polskiego. I znów wspaniałe pomysły – ułożenie biało-czerwonej harcerskiej lilijki, odśpiewanie harcerskiego hymnu. Chwile które zmieniają nasze dusze w najlepszym tego słowa znaczeniu.

error: Zawartość chroniona! Content is protected !